Wersje językowe

(SK) Božie milosrdenstvo vo Svätom písme a v Denníčku

Dostępność: średnia ilość
Cena: 40,00 zł 40.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 38,10 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Pripravilo: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
ISBN: 978-83-66093-59-1
Stránky: 296

Preklad: Pavol Petrík
Redakcia: Sr. M. Benediktína Fečová ISMM
Korektúra: Mária Majerníková, sr. M. Benediktína Fečová ISMM

 Základným zdrojom poznávania Boha v tajomstve jeho milosrdenstva je Sväté písmo. Každá jeho stránka a v ňom predstavené dejiny spásy, od prehistórie až po posledné časy, nám ukazujú túto milosrdnú Božiu lásku, ktorá má vždy formu milosrdenstva voči krehkému a hriešnemu človeku. Tento inšpirovaný text nám zjavuje milosrdného Boha, ktorý ako prvý ide v ústrety hriešnemu človeku.
Mnohí z nás, keď vezmú do ruky Sväté písmo, nedokážu vždy objaviť túto milosrdnú Božiu lásku. Skazení a zranení hriechom sme stratili Boží pohľad, aký sme mali na začiatku. Potrebujeme „osvietené oči srdca“ (Ef 1, 18), aby sme mohli čítať Sväté písmo a celé dejiny spásy ako báseň o láske Boha k svojim deťom. Potrebujeme takých ľudí, ktorí – Bohom vyvolení a milosťou očistení – prijali nové oči, ktoré im umožnia vidieť hlbšie. Medzi takých ľudí patria svätci, ktorí videli viac a hlbšie čítali posvätný text. Takýmto darom pre nás je určite svätá sestra Faustína. Jej mimoriadna charizma poznávania a hlásania Božieho milosrdenstva a hlboká mystická skúsenosť, ktorú opísala vo svojom duchovnom denníku, sú akýmsi komentárom ku Svätému písmu.

Kniha slúži nielen na spoznávanie tajomstva Božieho milosrdenstva, ale predovšetkým na osobné stretnutie s Bohom milosrdenstva. Práve táto skúsenosť s Bohom a jeho milosrdnou láskou môže spôsobiť, že budeme čoraz viac veriť v tú nemennú pravdu, že sme milovaní od vekov a na veky. Na tento účel sú za každou kapitolou umiestnené pomôcky, ktoré majú prepojiť študovaný obsah s naším osobným životom. Preto sa na konci biblických úvah nachádzajú otázky na osobnú meditáciu a na konci úvah z Denníčka nájdeme pomôcky na osobnú modlitbu vo forme meditačných bodov.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl